Breaking News

Tadao Ando

Tadao Ando 20. ve 21. yüzyılın en büyük mimarlarından biri olmuştur ve bu başarısını oluşmakta bir temel eğitim yani mimarlık eğitimi almamıştır.Yapıtlarında brüt betonu kullanarak ışık-gölge oyunları ile mekanları canlandırmıştır. Bunun yanında su, cam ve peyzajıda kullanmıştır. Kompozisyonları Japon minimalizmini, Avrupa ve Amerika’da ortaya çıkmış olan modern mimariyle bir araya getirerek uluslararası modern mimarlığa yeni bir boyut kazandırmıştır.

Tadao Andō, 1995’de mimarlığın Nobeli sayılabilecek  sahibi olmuştur. Bunun yanı sıra sayısız farklı ödül ve en son   altın madalyasının sahibi olmuştur.

Önemli Yapılarından KOSHINO HOUSE : (brüt beton ve ışık-gölge oyunları ile yaşayan mekan)

 

 

Bir önceki yazımız olan Zaha Hadid başlıklı makalemizde ünlü mimarlar, zaha hadid biyografisi ve zaha hadid hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

About Suat BAYRAM

İç mimarlık ve mobilya üzerine güncel olarak araştırmalar yapıyor. İçerik yönetimi ve e-ticaret üzerine projeler geliştiriyor. Yönetiminde bulunduğu web sitelerinin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmalarını yapıyor.

Check Also

PETER ZUMTHOR

     PETER ZUMTHOR KİMDİR ?                 Peter …

HERZOG & DE MEURON

HERZOG & DE MEURON KİMDİR ? Herzog & de Meuron Architekten, BSA/SIA/ETH (HdeM), 1978 yılında İsviçre’nin Basel şehirinde …

http://xn----7sbajornvhu8c.com.ua

snowbears.com.ua

ремонт домов стоимость
%d blogcu bunu beğendi: