Breaking News
Loft Stili

Loft Stili

LOFT STİL 1960’ların sonları ve 70’lerde klasik ve modern evlerde kendilerini iyi ifade edemeyen sanatçıların yaşam alanlarını değiştirmeye karar vermeleri ile bir akım haline gelmiştir. Buldukları boş hangarları, terk edilmiş endüstriyel mekanları, ambarları, garları, garajları kiralayıp kendileri için yasam alanı haline getirdiler.Bu mekanların orijinal strüktürüne dokunmamayı seçtiler. Dolayısıyla duvarlarından tesisat boruları geçen, yıpranmış zeminleri olan, beton duvarlı eski dokuların içlerine modern mobilyalar yerleştirdiler.Yüksek tavana uzanan bolca tablo kullanımı seçtiler.  Alanların büyüklüğü ve yüksek tavanlar sayesinde nefes alan yaratıcı mekanlar ortaya çıktı. Gelin bir de bu stilin günümüzde yaşayan haline bir göz atalım.

 

 

Bir önceki yazımız olan En Yaratıcı Küpeşteler başlıklı makalemizde dekoratif küpeşte, ilginç yapı elemanları ve küpeşte tasarımları hakkında bilgiler verilmektedir.

About Suat BAYRAM

İç mimarlık ve mobilya üzerine güncel olarak araştırmalar yapıyor. İçerik yönetimi ve e-ticaret üzerine projeler geliştiriyor. Yönetiminde bulunduğu web sitelerinin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmalarını yapıyor.

Check Also

25 Çarpıcı Modern Minimalist Salon Tasarımları

Minimalist salon tasarımları alan darlığında daha çarpıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Dar alana sahip bir salonu …

Orman İçinde Ahşap Prefabrik Ev

Macera seven bir insan muhteşem şeylere imza atabiliyor. Bunu birde ailecek yapıyorsa tam bir çılgın …

profvest.com

дождеватель

www.rbt.com.ua
%d blogcu bunu beğendi: